BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

Mijëra rusë janë larguar gjatë fundjavës, ja në cilin shtet po strehohen

Mijëra rusë janë larguar gjatë fundjavës, ja në

Numri i rusëve që hynë në Finlandë përmes kufirit tokësor me Rusinë të dielën ishte dyfishi i asaj të një jave më parë, tha roja finlandeze kufitare.

Të dielën, 8,314 rusë hynë në Finlandë përmes kufirit tokësor finlandez-rus, dyfishi i numrit nga e diela e kaluar,  shkroi në Twitter Matti Pitkäniitty , kreu i rojeve kufitare për çështjet ndërkombëtare.

Duke përfshirë numrat e së shtunës, 16,886 rusë mbërritën gjithsej, me "shumë në tranzit drejt vendeve të tjera", shtoi ai.

Pas njoftimit të Kremlinit për "mobilizim të pjesshëm", Rusia pa protesta mbarëkombëtare dhe një eksod të qytetarëve që largoheshin nga vendi.

Të mërkurën e kaluar, ministri finlandez i mbrojtjes Antti Kaikkonen tha se vendi po monitoronte nga afër situatën.

Finlanda dhe Rusia ndajnë një kufi tokësor që shtrihet për 1,340 kilometra (rreth 830 milje), dhe ka disa pika të kalimit kufitar në dispozicion.

Më të lexuarat