Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Miliarderi norvegjez në ndihmë të refugjatëve, ofron 5 mijë dhoma falas në hotelet e tij: E pamundur të mos prekesh nga kjo tragjedi njerëzore

Miliarderi norvegjez në ndihmë të refugjatëve, ofron 5 mijë dhoma falas në hotelet e tij: E pamundur të mos prekesh nga kjo tragjedi njerëzore

Postuar: 13/09/2015 - 18:11

Miliarderi norvegjez, pronar i zinxhirit të hoteleve skandinave "Nordic Choise Hotels", ka vendosur të bëjë një vepër bamirësie për emigrantët. Mësohet se ai ka premtuar 5 mijë dhoma pa pagesë në hotelet e tij për refugjatët me qëndrim të përkohshëm.
 
Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, sipas të cilave, miliarderi ka pritur në një hotel të tij jashtë Oslos 50 refugjatë sirianë, ditën e sotme.
 
"Bota po përjeton krizën më të madh humanitare në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore. Është e pamundur të mos prekesh nga tragjedia njerëzore dhe me atë çfarë po ndodh në Lindjen e Mesme. Ata nuk mund të flenë në rrugë", ka thënë Stordalen për "Forbes". 
 
Ndërsa, ka shtuar se hotelet e tij janë koordinuar me policinë për çështjen e sigurisë, si dhe me zyrtarët e emigracionit për t'u siguruar nëse refugjatët janë ushqyer si duhet. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/10/2019 - 08:10

Operacioni i ushtrisë turke në kufirin me Sirinë ka vijuar dje me luftime të ashpra në qytetin kurd Ras al Ain, ndërsa Gjermania, Franca e SHBA kanë vijuar presionin ndaj Ankarasë për ndalimin e luftës duke kërcënuar

Postuar: 12/10/2019 - 22:28

Pasi i morën jetën një adoleshenti në Bronx dhe u dënuan për veprat e tyre, dy nga 5 burrat e ban

Postuar: 12/10/2019 - 22:08

Teksa temperaturat e oqeaneve rriten, speciet detare po largohen gjithnjë e më shumë nga habita

Postuar: 12/10/2019 - 21:27

Kancelaria Angela Merkel kërkon marrëdhënie më të ngushta mes Gjermanisë dhe Francës.

Postuar: 12/10/2019 - 20:31

Emine Erdogan, gruaja e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, duke e anashkaluar plotësisht prot

Postuar: 12/10/2019 - 19:59

Presidenti i Francës Emmanuel Macron pas dështimit të kandidates së Francës për Komisionin e BE-s

Postuar: 12/10/2019 - 17:48

Një zyrtare burgjesh nga Britania e Madhe, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve, e cila kishte kryer