BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Ministri i Jashtëm kinez: Kina është e gatshme të forcojë stabilitetin global së bashku me Rusinë

Ministri i Jashtëm kinez: Kina është e gatshme të

Ministri i Jashtëm kinez, Wang Yi, tha se Kina është e gatshme të bashkojë përpjekjet me Rusinë për të forcuar paqen e përgjithshme dhe stabilitetin global.


“Kina është e gatshme të bashkojë përpjekjet me Rusinë për të forcuar paqen e përgjithshme dhe stabilitetin global”, tha Wang Yi.

Ai gjithashtu tha se ata janë të gatshëm së bashku me Rusinë për të rritur efikasitetin e mekanizmit për hir të garantimit të sigurisë shtetërore të Kinës dhe Rusisë, duke dhënë një kontribut më të madh në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në botë, raporton Tass.

“Ne jemi të gatshëm së bashku me Rusinë, në përputhje me konsensusin e rëndësishëm midis liderëve të dy vendeve, për të rritur efikasitetin e mekanizmit për hir të garantimit të sigurisë shtetërore të Kinës dhe Rusisë dhe të japim një kontribut më të madh në ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në botë”, tha ai.
Sipas kryediplomatit kinez, konsultimet ruso-kineze për sigurinë janë “një komponent i rëndësishëm i partneritetit gjithëpërfshirës strategjik midis dy vendeve”, të cilat “dëshmojnë shtrirjen e besimit të ndërsjellë politik dhe një mbulim të gjerë të bashkëpunimit strategjik”.