BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Bota

Ministri ndërroi jetë në mënyrë të mistershme, nuk do ta besoni kë vendos Putini në krye të dikasterit të rëndësishëm

Ministri ndërroi jetë në mënyrë të mistershme, nuk
Poll

Presidenti rus Vladimir Putin ka marrë një vendim për Ministrinë e Emergjencave, pas vdekjes së mistershme të ish-ministrit. Presidenti rus ka vendosur ish-truprojën e tij personale në krye të Ministrisë së Emergjencave.

Një vendim i tillë është marrë disa muaj pasi ish-ministri ra në mënyrë misterioze nga një ujëvarë, ku edhe humbi jetën. Ish-ministri Yevgeny Zinichevish gjithashtu një ish truprojë e presidentit rus.

Në lidhje me figurën e tij dihet shumë pak, mes thashethemesh se kishte shërbyer në agjencinë e kundërzbulimit FSB si dhe në FSO, përgjegjëse për ruajtjen e zyrtarëve të lartë.

Gjeneral-majori Alexander Kurenkov, është truproja i gjashtë i presidentit rus që emërohet në një post të lartë në qeveri.

“Putini e njeh atë mirë personalisht. Zgjedhja do të thotë se, sipas kreut të shtetit, cilësitë personale, shërbyese dhe profesionale të Kurenkovit do ta lejojnë atë të shërbejë në këtë funksion”, është shprehur zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Petkov.

Kritikët thonë se presidenti Putin, i cili gjithmonë e më shumë tregon shenja paranoje, u beson plotësisht vetëm atyre që kanë dëshmuar besnikërinë duke ruajtur jetën e tij.

Kurenkovit ishte zëvendësdrejtor i Gardës Kombëtare Ruse – e cila i përgjigjet drejtpërdrejt Putinit. Vitet e fundit ai u gradua në gradën e gjeneral-majorit.

Ministri i Emergjencave është një punë e profilit të lartë në Rusi, pasi është një post që merret me menaxhimin e përmbytjeve, zjarreve dhe stuhive.