Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Misteri i divorcit të mbretit të Malajzisë, modelja ruse poston videon romatike

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divorcuar, ka postuar dje një video romantike të të dyve.
 
Sulltan Muhammad V i Kelantan, 49 vjeç, u raportua se finalizoi divorcin këtë muaj nga bukuroshja Oksana Vojevodina, 27 vjeçe, sipas mediave të të dy vendeve, disa javë pas lindjes së djalit të tyr5e në Moskë.
 
Ata u martuan në qershor 2018 në një ceremoni luksoze në Barvikha të Moskës, ku jetojnë të pasurit e të fuqishmit.
 
Vojevodina është kurorëzuar Miss Moska në 2015, pas martese u konvertua në myslimane me emrin Rihana Oksana Petra
 
Historia e dashurisë shkaktoi zemërim në Maljazinë myslimane konservatore prandaj Ish-mbreti hoqi dorë nga posti në janar.


View this post on Instagram


...

A post shared by Rihana Oksana Petra (@rihanapetra) on

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:41

Është gjetur pajetë një 21-vjeçar, djalë i një tregtari miliarder të arit. Mediat e huaja shkruajnë se ai i ka dhënë fund jetës duke u varur, pasi nuk përballoi dot ndarjen nga e dashura.

Postuar: 24/08/2019 - 07:54

Kina ka njoftuar dje ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë 75 miliardë dollarë, në kun

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori