Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Mjeku: Michael Schumacher 'i zgjuar', pas trajtimit me qeliza embrionale

Postuar: 11/09/2019 - 17:40

Një infermier ka thënë sot me legjenda e Formula 1, Michael Schumacher është "i ndërgjegjshëm" pas trajtimit me qeliza embrionale në Paris. Ai nuk është parë që prej një plagosje traumatike në kokë gjatë një incidenti me ski në Grenoble në 2013. Por sinjale pozitive po vijnë për gjendjen e tij nga njesia e kardiologjisë.

Schumacher thuhet se ka marrë transfuzion me qeliza embrionale për reduktimin e inflamecioneve.

Ish-piloti i Ferrari ka qenë në mbikëqyrje të rreptë që prej ardhjes në spitalin francez të hënën.

Punonjësja e spitalit tha për të përditshmen Le Parisien: "Po është nën shërbimin tim, dhe mund t;ju them që është i ndërgjegjshëm”.

kirurgu Philippe Menasche ka mirëpritur Schumacher dhe është i njohur për performimin e transplantim të parë në botë të qelizave embrionale në një pacient me zemër të dështuar.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 22:17

Marina e SHBA ka konfirmuar se tre videot e dala së fundmi në internet që tregonin objekte misterioze që udhëtonin në ajër me shpejtësi të larta, janë autentike, duke komentuar se nuk e dinë nëse ishin dronë apo obj

Postuar: 19/09/2019 - 21:57

Ish-gjenerali i forcave ajrore ruse Pyotr Deynekin, kritikoi sot gatishmërinë e forcave ajrore

Postuar: 19/09/2019 - 20:04

Platforma për shpërndarjen e fotografive, Instagram, njoftoi se ka ndërmarrë masa më të rrepta

Postuar: 19/09/2019 - 19:53

Marina ruse tha sot se do të jetë e para që do të pajisë nëndetset e saj me raketa supersonike

Postuar: 19/09/2019 - 19:16

Gjatë 22 shtatorit Irani do të mbajë paradën ushtarake në Gjirin Persik, ku do të marrin pjesë

Postuar: 19/09/2019 - 19:07

Presidenti francez Emmanuel Macron tha së fundmi në një intervistë se protestat e Jelekëve të V

Postuar: 19/09/2019 - 18:44

Diçka misterioze ka ndodhur në hapësirë rreth gjysmë miliardi vjet më parë e cila nisi një nga