BREAKING NEWS

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në Shqipëri, shkon në 16 numri i viktimave, një pacient ndërron jetë mëngjesin e sotëm

Përditësimi nga Ministria: Rriten rastet me koronavirus në
x

Bota

Mjeku që i bëri vaksinën doli me COVID-19, Angela Merkel merr përgjigjen e testit të dytë

Mjeku që i bëri vaksinën doli me COVID-19, Angela Merkel merr

Zëdhënësi i Angela Merkel ka njoftuar se kancelarja ka rezultuar negative në testin e dytë që i është bërë për koronavirusin.

65-vjeçarja ka qendruar prej ditësh e karantinaur, duke punuar nga shtëpia në Berlin. Kjo pasi Merkel pati kontakte me një mjek i cili më pas rezultoi pozitiv me koronavirus.

Testi i parë negativ u konfirmua të hënën, dhe sot, pas testit të dytë, Angela Merkel konsiderohet zyrtarisht jo e prekur me COVID-19.