BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Bota

Mobilizimi i ushtrisë ruse bëri bujë në gjithë botën, eksperti amerikan zbardh skenaret e mundshme që priten: Putin është i gatshëm për ...

Mobilizimi i ushtrisë ruse bëri bujë në gjithë

Dimri dhe mungesa e energjisë në Ukrainë vetëm sa do të forcojnë pozitën e presidentit rus Vladimir Putin, sipas ish-këshilltarit të Sekretarit të Mbrojtjes të SHBA-së dhe kolonelit të ushtrisë amerikane Douglas McGregor.

McGregor theksoi se Putin realisht është i hapur ndaj bashkëpunimit me perëndimin por situata aktuale me sanksionet e vendosura ndaj Rusisë mund ta bëjë atë që të marrë të gjitha vendimet që ka në dorë për të përshkallëzuar konfliktin.

"Putini mund të përballojë të presë, sepse, mbani mend, një pjesë tjetër e strategjisë së Putinit, edhe pse njerëzit në Perëndim janë të bindur ndryshe, është se ai në të vërtetë dëshiron të bashkëpunojë me Perëndimin. Ai nuk e dëshiron këtë konflikt të hapur, por sigurisht që nuk ka ndërmend ta përfundojë atë kur dimri premton të forcojë pozicionin e tij më mirë se çdo veprim ushtarak që mund të ndërmarrë në këtë fazë"- tha McGregor.

Kujtojmë se dy ditë më parë presidenti rus Vladimir Putin bëri bujë në mediat botërore kur shpalli mobilizim të pjesshëm në Rusi.

Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu tha se mobilizimi i pjesshëm i shpallur nga Putin u referohet njerëzve me përvojë ushtarake dhe njoftoi se do të thirren 300,000 rezervistë. Ministri rus shtoi se ata që do të ftohen do të marrin trajnim ushtarak përpara se të vendosen.

Më të lexuarat