BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Moment i frikshëm/ Shembet akullnaja në Itali, rritet numri i personave të zhdukur (VIDEO)

Moment i frikshëm/ Shembet akullnaja në Itali, rritet numri i

Një video e publikuar nga BBC tregon momentin e shembjes së akullnajës në Marmolada, në Alpet veriore italiane.

6 alpinistë vdiqën, 9 u plagosën dhe 20 rezultojnë të zhdukur.

Zjarrfikësit kontrolluan zonën e shembjes në Marmolada gjatë gjithë natës me dronë dhe së shpejti do të ngrihen edhe dronët e Shpëtimit Alpin Trentino.

Ndërkohë në Canazei kanë mbërritur dy grupe familjarësh të viktimave dhe të zhdukurve, të cilët janë shtuar në numër: në fakt janë tre-katër më shumë se 16 të komunikuarit dje.

Për momentin janë 6 viktima të konfirmuara: tre italianë dhe një çekosllovak. Një burrë dhe një grua janë ende të paidentifikuar, por numri ka të ngjarë të përkeqësohet.

Kushtet e motit do të jenë vendimtare për vlerësimin e ndërhyrjes së drejtpërdrejtë të shpëtimtarëve: të ftohtit dhe temperaturat e ulëta janë thelbësore për të garantuar një minimum sigurie për operacionet, duke qenë se një sasi e madhe akulli i pasigurt ka mbetur në mal.