BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Bota

Momenti qesharak kur 2 punonjësit e Kim Jong Un vrapojnë për të kapur trenin e blinduar rus (Video)

Momenti qesharak kur 2 punonjësit e Kim Jong Un vrapojnë për

Në rrjet është duke qarkulluar me shpejtësi një video ku ekipi personal i medias i udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong-Un vrapojnë për të kapur trenin që po largohej nga Rusia. 

Pamjet gazmore u kapën teksa treni luksoz i blinduar u largua nga stacioni në Komsomolsk-on-Amurand dhe u nis drejt Vladivostok.

Dy burrat të cilët ishin nga ekipi i medias po vraponin në siklet për të hipur në bordin e trenit të Jong-un pas vizitës njëjavëshe që pati ky i fundit në shtetin rus. Në anën tjetër, dy zyrtarë rusë Mikhail Degtyarev, guvernatori i rajonit të Khabarovsk dhe Alexander Zhornik, kryebashkiak i Komsomolsk-on-Amur, u panë duke duartrokitur Jong-un në stilin sovjetik, ndërsa treni i tij po dilte nga stacioni. 

Udhëheqësi i Koresë së Veriut ka qenë në Rusi gjatë një vizite njëjavëshe, ku u takua gjithashtu edhe me presidentin rus Vladimir Putin.