BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Bota

Morën vaksinën anti-Covid, ndërrojnë jetë 41 persona, ja çfarë kanë zbuluar ekspertët

Morën vaksinën anti-Covid, ndërrojnë jetë 41 persona,

Të dhënat e fundit nga Autoriteti Rregullativ i Barnave dhe Produkteve Shëndetësore raportojnë se 209 raste të trombozës janë regjistruar në Mbretërinë e Bashkuar tek qytetarët që janë vaksinuar me AstraZeneca. Sipas mediave të huaja nga këta kanë ndërruar jetë 41 persona.

23 ndër personat që shfaqën simptoma të mpiksjes së gjakut ishin të moshës 18-29 vjeç, 27 persona nga 30-39 vjeç, 30 të moshës 40-49 vjeç, 59 të moshës 50-59 vjeç dhe 57 mbi 60 vjeç. Ndërkohë, për disa raste nuk janë përcaktuar moshat, ndërsa raportohet se të rinjtë preken më shumë.

Më të lexuarat