BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Bota

”Mos fli gjumë”/ Trump këshillon Bidenin para takimit me Putin

”Mos fli gjumë”/ Trump këshillon Bidenin para takimit me

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump i uroi fat pasardhësit të tij në detyrë Joe Biden, për takimin me Presidentin rus, Vladimir Putin të enjten e ardhshme dhe me shaka i dha atij disa këshilla të ”minutës së fundit”.

“Fat të mbarë për Biden në marrëdhëniet me Presidentin Putin, mos fli gjumë gjatë takimit, dhe të lutem jepini atij përqafimin tim më të ngrohtë“, tha Trump në një deklaratë.

Gjatë fushatës së tij presidenciale kundër Biden, presidenti i 45-të i vendit i vendosi nofkë pasardhësit të tij, duke i thënë “Sleepy Joe”, shkruan Anadolu Agency.

Trump tha se ai kishte një “takim të shkëlqyeshëm dhe shumë produktiv” me Putinin kur ai ishte president dhe SHBA fitoi respektin e Putinit dhe Rusisë.

Biden do të takohet me Putinin në Gjenevë, Zvicër në 16 qershor, gjatë së cilës ata do të diskutojnë gamën e plotë të çështjeve të ngutshme, ndërsa ne kërkojmë të rikthejmë parashikueshmërinë dhe stabilitetin në marrëdhëniet SHBA-Rusi.