BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka pasur marrëveshje të heshtura, ja ujditë që janë bërë në disa bashki në veri të vendit

Gazetari zbardh prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ka
x
BREAKING NEWS

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek “Ligjet”, opozita prezanton projektligjin për kompanitë “offshore” dhe kërkon të ndalohen pasi mbi 1 miliardë euro shkojnë te qeveria

Koncesionet dhe investitorët strategjikë shkaktojnë debate tek
x

Bota

Moska tregon si përfundon lufta dhe mund të jetë shumë afër: Ja kush e ka çelësin

Moska tregon si përfundon lufta dhe mund të jetë shumë

Zëdhënësi i Kremlinit doli me një deklaratë të re sipas së cilës lufta në Ukrainë mund të përfundojë shumë shpejt, por vetëm nëse këtë gjë e dëshirojnë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në dekaratën e tij, Dmitri Peskov u shpreh se çelësin për përfundimin e këtij konflikti e ka lideri i Shtëpisë së Bardhë, Joe Biden dhe shtoi se ai nuk ka ndërmend ta përdorë këtë gjë.

“Shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë nuk e dëshiron këtë gjë dhe në të kundërt dërgon armatime të tjera në Ukrainë, me qëllim që ky konflikt të mos ndalet”, tha Peskov. Prej fillimit të konfliktit në Ukrainë, Rusia ka paralajmëruar Perëndimin se dërgimi i armatimeve nuk bën gjë tjetër përveçse zgjat luftën.

Vetëm në ditët e fundit, shumë vende të NATO kanë rënë dakord të dërgojnë tanke në ndihmë të ushtrisë ukrainas, të cilat sipas ekspertëve të sigurisë do të mund të ndryshojnë kursin e konfliktit.

Më të lexuarat