BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Bota

Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare, ja situata më problematike

Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra

Moti i keq ka goditur sërish vendin fqinj, Italinë.

Situata më problematike paraqitet në ishullin e Siçilisë, ku për shkak të shiut të dendur gjatë natës është përballur më përmbytje masive. Shumë qytetarë mbetën të bllokuar në automjetet e tyre pas vërshimeve të forta balte.

Janë raportuar po ashtu për rrëshqitje dheu dhe plasje të ujërave të zeza. Shtëpitë, bizneset dhe bodrumet u përmbytën. E rëndë është raportuar edhe situata në spital ku në disa reparte ka rënë shi nga tavani.

Gjashtë nxënës, dy mësues dhe dy punonjëse të shkollës mbetën për disa orë të bllokuar në institutin e artit në via Gramsci. Për shkak të mungesës së energjisë elektrike, në shumë zona nuk u bë e mundur aktivizimi i pompave të shkarkimit të ujit.

Qendra më e madhe tregtare në provincën Messina u pushtua nga uji. Për shkak të motit të keq, u mbyll edhe një pjesë e autostradës Palermo-Messina. Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për të lënduar. Pak ditë më parë Italia u përfshi nga reshjet e shiut që shkaktuan rrëshqitje dheu në zonën e Iskias dhe humbën jetën 11 persona.