BREAKING NEWS

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të Tiranës, kush fiton nga 7 kandidatët

Primaret në PD/ Mbyllet numërimi në degën 5 të
x
BREAKING NEWS

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik, por i duhet hequr pak pushteti

Kokalari nuk përmbahet ndaj deputetit të PD-s: Është besnik,
x
BREAKING NEWS

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”, gazetari ‘zë ngushtë’ Alimehmetin

“Shifrat tuaja në mospërputhje me të PD-së”,
x
BREAKING NEWS

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza: Më vodhën dhe mua

Primaret/ Mori vetëm 32 vota, Sazan Guri shpërthen në akuza:
x
BREAKING NEWS

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha

A ka patur zgjedhës socialistë? Habit me përgjigjen Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja kur pritet ta marrë vendimin presidenti serb

Samiti i BE-së në Tiranë, Vuçiç ndryshon mendje? Ja
x
BREAKING NEWS

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në studio mes kandidatit në Kamës dhe Flamur Nokës

“Në listat e PD kishte socialistë”/ Plas debati në
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e Durrësit, ja kush e fitoi

EMRI/ Primaret në PD, përfundon numërimi për Bashkinë e
x

Bota

Moti i keq dhe stuhitë e frikshme bëjnë namin në Austri, humbin jetën 5 persona

Moti i keq dhe stuhitë e frikshme bëjnë namin në Austri,

Austria është përfshirë nga stuhi të frikshme, duke çuar numrin e viktimave deri më tani në pesë persona. Bëhet me dije se tre persona humbën jetën nga rrëzimi i një peme, ndërsa dy fëmijë humbën jetën në Carinthia, pranë një liqeni të vogël, pasi erërat e forta shkulën pemët, dukë lënë të plagosur dhjetë të tjerë.

Në momentin kur ndodhur ngjarja të gjithë personat ndodheshin pranë liqenit. Sakaq kancelari austriak Karl Neuhammer në një reagim në Twitter konfirmoi vdekjen e dy fëmijëve.

Ndërkohë sipas ekspertëve ndryshimet klimatike rritën intensitetin e ngjarjeve ekstreme të motit.