BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Bota

Moti i keq thellon tragjedinë/ “Shuhet” një familje në Itali, prindërit dhe i porsalinduri humbasin jetën nga përmbytjet masive. Zbardhen detajet e rënda çfarë po ndodh

Moti i keq thellon tragjedinë/ “Shuhet” një familje

Nxirret viktima e tetë e rrëshqitjeve të dheut në ishullin e Ischias në Itali. Mes të vdekurve një i porsalindur dhe dy fëmijë. Janë 4 të plagosur dhe 230 të zhvendosur. Shkollat mbeten të mbyllura në ishull. Dekreti i qeverisë shpalli gjendjen e jashtëzakonshme dhe ka një ndarje fillestare prej 2 milionë eurosh.

Balta që shkatërroi një zonë të Casamicciola Terme, pas përmbytjes së mëngjesit të së shtunës, vazhdon të nxjerrë trupa.

Ekipet e shpëtimit që punojnë në via Celario kanë identifikuar dhe nxjerrë viktimën e tetë të përmbytjes. Bëhet fjalë për një burrë, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur dhe së shpejti do të transportohet në morgun e spitalit të ishullit.

Italia “e zhvlerëson bukurinë me brishtësinë: ne kemi më shumë se 94% të bashkive tona subjekt rrëshqitjeje dheu, kanë rrezik erozioni dhe përmbytjeje bregdetare, me ekspozim shumë të lartë të popullsisë dhe flasim vetëm për rrezik hidrogjeologjik”.

Kështu deklaroi kreu i mbrojtjes civile Fabrizio Curcio. “Kemi më shumë se 620 mijë rrëshqitje të vëzhguara, dmth dihet, kemi një territor kryesisht sizmik, në disa zona dhe rajone. Të gjitha komunat klasifikohen me rëndësi të konsiderueshme sizmike”, shtoi ai.