BREAKING NEWS

Panik në Tiranë/ Ekzekutimi me armë me silenciator i biznesmenit 66-vjeçar në orët e para të mëngjesit, policia jep informacionet zyrtare

Panik në Tiranë/ Ekzekutimi me armë me silenciator i biznesmenit
x

Bota

Mund të jeni dhe ju një ndër përfituesit/ Multimilioneri i njohur ofron 1 milionë dollarë për atë person që i përgjigjet kësaj pyetjeje

Mund të jeni dhe ju një ndër përfituesit/ Multimilioneri i

I magjepsur pas jashtëtokësorëve dhe hapësirës, multimilioneri nga Las Vegas, Robert Bigelow, ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes më të mistershme në botë: “A ka jetë pas vdekjes?”

Robert Bigelow, 75 vjeç, pronari i “Budget Suites” të Amerikës, themeloi në muajin qershor Institutin Bigelow për studimin e vetëdijes.

Ndërsa, të hënën ai njoftoi një konkurs me ese për shkencëtarë që kanë informacion dhe dijeni mbi fushën e neurologjisë dhe psikologjisë.

Kandidatët duhet të paraqesin deri më 1 gusht një tezë prej 25,000 fjalësh, ku të argumentojnë nëse shpirti jeton edhe pasi trupi vdes.

Përgjigjet do të shqyrtohen me kujdes nga një grup shkencëtarësh të mjekësisë dhe fituesi do të shpallet me 1 nëntor.

Mund të jeni dhe ju një ndër përfituesit/ Multimilioneri i