BREAKING NEWS

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga Shqipëria, ishte pajisur me dokumente greke

Artan Hoxha: Laert Haxhiu u kap pak ditë pasi hyri në Greqi nga
x
BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x

Bota

"Mund të jetë katastrofik për vendin tonë"/ Trump paralajmëron vdekje dhe rrënim nëse arrestohet

"Mund të jetë katastrofik për vendin tonë"/ Trump

Ish-presidenti Trump, ka paralajmëruar “vdekje dhe shkatërrim” nëse ai akuzohet nga prokuroria e Nju Jorkut për ryshfetin e dhënë, yllit të filmave porno në vitin 2016, për të heshtur për një skandal që mund t’i shkatërronte fushatën presidenciale.

Komenti i Trump vjen gati një javë pasi ai pretendoi se do të arrestohej në lidhje me rastin dhe u kërkoi mbështetësve të tij të protestonin.

“Çfarë lloj personi mund të akuzojë një person tjetër, në këtë rast një ish-President i Shteteve të Bashkuara, i cili ka marrë më shumë vota se çdo president në histori në detyrë dhe kandidat kryesor për nominimin e Partisë Republikane, për një krim? Kur dihet nga të gjithë se nuk është kryer asnjë krim dhe dihet gjithashtu se vdekje dhe shkatërrim mund të vijë nga një akuzë kaq e rreme dhe që mund të jetë katastrofik për vendin tonë?”, shkroi Trump në platformën e tij “Truth Social”.

Ish-presidenti, i cili kandidon sërish për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, ka kritikuar vazhdimisht Prokurorin e Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg, i cili drejton hetimin e ndaj tij.

Trump postoi edhe një foto të tij  duke mbajtur një shkop bejsbolli në njërën anë dhe një foto të Bragg në anën tjetër.