BREAKING NEWS

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person

Kërcet thika në Sarandë, humb jetën një person
x
BREAKING NEWS

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e Florenc Çapjas

Foto/ RENEA aksion në Elbasan, në kërkim të Fejzullah e
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i Serbisë do të sjellë shpërbërjen e saj, kjo është koha e madhe e Shqipërisë, prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela bën parashikimin e bujshëm: Dobësimi integral i
x
BREAKING NEWS

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit, policia jep detajet

Tentoi të kalonte kufirin me automjetin e vjedhur të ministrit,
x
BREAKING NEWS

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja sa do të shiten

Bordi i transparencës ndryshon çmimet e karburantit në vend, ja
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x

Bota

Mungesë ushtarësh?/ Putin lëviz "gurin" e radhës, nxjerr nga burgu kriminelët, zbardhet arsyeja

Mungesë ushtarësh?/ Putin lëviz "gurin" e radhës,

Vladimir Putin tashmë është përballë faktit që ushtria ruse ka pësuar humbje të mëdha njerëzish dhe mjetesh gjatë ofensivës në Ukrainë që nisi më 24 shkurt.

Ndonëse, presidenti rus nuk i ka pranuar asnjëherë shifrat e publikuara nga autoritetet ukrainase, vendimet e tij veçse e konfirmojnë numrin e madh të ushtarëve që kanë humbur jetën gjatë luftimeve në Ukrainë.

Pasi hoqi limitin e moshës për personat që mund t’i bashkohen forcave të armatosura, kreu i Kremlinit ka marrë një tjetër vendim që ka shkaktuar reagim në vend, por edhe jashtë territorit të tij.

Sipas mediave ndërkombëtare, Vladimir Putin tashmë po rekruton dhe të dënuar në radhët e ushtrisë, të cilët sipas tyre po përdoren si ‘mish për top’ në frontin ukrainas.

Të burgosurve raportohet se po iu premtohen 3500 euro dhe falje e dënimit nëse kthehen nga Ukraina pas 6 muajsh. Atyre po iu bëhet lavazh truri duke iu thënë se po dërgohen në luftë që të përballen me nazistët.

Kompania private ushtarake Wagner, e cila bashkëpunon me forcat e armatosura të Vladimir Putin dhe me lidhje të ngushta me Kremlinin, raportohet se qëndron pas përpjekjeve të rekrutimi në disa burgje.

Shërbimi i sigurisë FSB, dikur i drejtuar nga Putin, raportohet gjithashtu të jetë i përfshirë.