BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Bota

“Na dhemb të shikojmë se çfarë po ndodh në Ukrainë"/ Drejt përplasjes ushtarake, një shtet i Evropës radhitet krah Rusisë kundër Ukrainës

“Na dhemb të shikojmë se çfarë po ndodh në

Një shtet europian ka dalë në krah të Rusisë në konfliktin që zhvillohet në lindje mes saj dhe Ukrainës.Diktatori bjellorus, Aleksandr Lukashenko ka akuzuar udhëheqjen ukrainase se është e çrregullt dhe ka theksuar nevojën për mbrojtjen e kufirit përgjatë Bjellorusisë me Ukrainën.

“Kufiri i Bjellorusisë me Ukrainën duhet të mbrohet në mënyrë të besueshme”, deklaroi ai në takimin ku po diskutohej për përpjekjet për të forcuar sigurinë ushtarake të Bjellorusisë.

“Na dhemb të shikojmë se çfarë po ndodh në Ukrainë. Udhëheqja e saj aktuale politike, duke qenë nën kontrollin e jashtëm, ndonjëherë sillet në mënyrë të paparashikueshme dhe irracionale. Prandaj, ne duhet të përgatitemi për këtë paparashikueshmëri dhe irracionalitet dhe, zoti na ruajt, veprime ushtarake. Bjellorusia dhe Ukraina kanë pothuajse 1500 km kufi të përbashkët, që është goxha i gjatë”, shtoi ai.

Këtë javë, sipas mediave bjelloruse, ruse dhe atyre ndërkombëtare, forca ushtarake dhe armët ruse kanë arritur në Bjellorusi për stërvitje të përbashkëta.

“Presidenti rus dhe unë ramë dakord në dhjetor të vitit të kaluar që të zhvillojmë stërvitje të menjëhershme në kufirin perëndimor të Rusisë dhe kufirin jugor të Bjellorusisë. Sot ne shohim nevojën për të mbajtur stërvitje në shkallë të plotë në rajonet perëndimore dhe jugore”, tha Lukashenko