BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Nacionalisti rus sfidon Putinin nga burgu: Do kandidoj për president

Nacionalisti rus sfidon Putinin nga burgu: Do kandidoj për president

Nacionalisti rus pro-luftës Igor Girkin, i cili është në paraburgim në pritje të gjyqit për nxitje të ekstremizmit, deklaroi sot se donte të kandidonte për president përballë presidentit aktual Vladimir Putin.  Vetë Putin nuk e ka shpallur ende zyrtarisht kandidaturën, por Girkin beson se zgjedhjet e marsit do të jenë një mashtrim me fituesin që dihet që tani.

Girkin, i cili njihet edhe me pseudonimin Igor Strelkov, ka thënë vazhdimisht se Rusia do të përballet me revolucion, madje edhe luftë civile, nëse udhëheqja ushtarake e Vladimir Putin nuk e lufton luftën në Ukrainë në mënyrë më efektive, shkruan The Guardian. 

Girkin, një ish-oficer i Shërbimit Federal të Sigurisë që ndihmoi Rusinë të aneksonte Krimenë në vitin 2014 dhe më pas të organizonte milicitë pro-ruse në Ukrainën lindore, tha para arrestimit të tij se ai dhe mbështetësit e tij po hynin në politikë.

“Unë e kuptoj shumë mirë se në situatën aktuale në Rusi, pjesëmarrja në fushatën presidenciale është si të ulesh në një tryezë për të luajtur me letra të mprehta”, tha Girkin në një letër të publikuar nga llogaria e tij në Telegram. Ai deklaroi se nuk mendonte se do të lejohej të merrte pjesë në zgjedhje, por shpresonte se përpjekja e tij për të bashkuar forcat patriotike do të prishte planin e Kremlinit për një zgjedhje të rreme në të cilat fituesi i vetëm dihet paraprakisht.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, tha në një intervistë se ai shpresonte se Putini do të kandidonte në zgjedhjet e marsit për një mandat tjetër si president, një lëvizje që do ta mbante Putinin në pushtet të paktën deri në vitin 2030.

Më të lexuarat