BREAKING NEWS

Ngjarje e rëndë/ Një tjetër pacient hidhet nga lartësia e spitalit 'Shefqet Ndroqi' në Tiranë, policia jep detajet e para

Ngjarje e rëndë/ Një tjetër pacient hidhet nga lartësia
x

Bota

NASA del me njoftimin e rëndësishëm, zbulon çfarë do të ndodhë sot në orën 15:15: Ka madhësinë e piramidës së Gizës dhe do të përplaset në orbitën e Tokës!

NASA del me njoftimin e rëndësishëm, zbulon çfarë do

NASA ka njoftuar se një asteroid që vlerësohet të ketë të njëjtën madhësi sa piramida e madhe e Gizës do të përplaset me orbitën e Tokës këtë të hënë.

NASA aktualisht po mbikëqyr asteroidin. Shkëmbi hapësinor i emëruar “QD5 2020” mendohet të jetë midis 60 dhe 130 metra dhe po udhëton me një shpejtësi prej rreth 8.57 km në sekondë. Megjithëse “QD5 2020” është më i madh se shkëmbinjtë e tjerë hapësinorë, pritet të kalojë pranë planetit tonë pa shkaktuar ndonjë dëm.

Për fat të keq, shkëmbi nuk do të shihet nga Toka, por ai do të kalojë në orën 15:15 pranë tokës. Shumica e asteroideve nuk bien në kontakt me atmosferën e Tokës, por në raste të rralla ata mund të shkaktojnë telashe për sistemet e parashikimit të motit.