BREAKING NEWS

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës? Karamuço 'zbërthen' momentin e sulmit nga 31-vjeçari

Çfarë nuk funksionoi në mbrojtjen e Berishës?
x
BREAKING NEWS

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet dhe tregon provat e forta

“Sulmi ndaj Berishës ishte i kurdisur”, gazetari zbardh detajet
x
BREAKING NEWS

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës? Ja si përgjigjet Alimehmeti

A do ta marrë postin e nënkryetarit të Bashkisë së
x
BREAKING NEWS

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi zbardh detaje të forta: Autori ishte një i infiltruar, ja cili ishte qëllimi

“Sulm ndaj Berishës ishte i organizuar”, Këlliçi
x
BREAKING NEWS

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e ministrisë së Jashtme dhe zbardh prapaskenat: Ja pse po largohet ambasadorja amerikane

Njoftuan largimin e Yuri Kim, Jozefina Topalli zbërthen deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet në telefonin e Gerti Shehut: Ngjarja nuk është rastësore

Detaje të pathëna, Klodiana Lala zbulon se çfarë u gjet
x
BREAKING NEWS

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të Berishës: E çuditshme që Gerti Shehu...

"E planifikuar", Artan Hoxha zbardh prapaskenat ndaj sulmit të
x
BREAKING NEWS

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji zbulon çfarë po tenton të bëjë Edi Rama

“E turpshme!”/ Largimi i ambasadores amerikane Yuri Kim, Salianji
x

Bota

NATO trajnim ushtarak në Letoni, tregon ‘muskujt’ pranë kufirit rus, ja çfarë pritet të ndodhë

NATO trajnim ushtarak në Letoni, tregon ‘muskujt’ pranë

NATO ka organizuar një ditë trajnimi ushtarak në Letoni duke shfaqur sistemet raketore të artilerisë me lëvizshmëri të lartë (HIMARS) të fluturuara për këtë rast nga Gjermania.

Demonstrimi kishte për qëllim të tregonte gatishmërinë e NATO-s për të mbrojtur Balltikun, megjithëse çështjet teknike nënkuptonin që raketat me rreze prej 300 kilometrash nuk u lëshuan në të vërtetë gjatë periudhës kohore të caktuar nga kontrolli i trafikut ajror.

“Ne duam të rrisim besimin se aleatët tanë mund të vijnë këtu shpejt, është një përgjigje ndaj skeptikëve që vënë në dyshim se sa shpejt mund të dislokohen. Duhen disa orë,” tha Leonids Kalnins, komandanti i Forcave të Armatosura Kombëtare.

“Është gjithashtu një mundësi tjetër për të thënë edhe një herë se sa i rëndësishëm është neni 5 i NATO-s, ku një sulm ndaj një anëtari të NATO-s është një sulm ndaj të gjithë anëtarëve të NATO-s. Aleanca perëndimore duhet të mbetet e bashkuar për ta sjellë këtë luftë në Ukrainë në një fund”, shtoi John Carëile, ambasador i Shteteve të Bashkuara në Letoni.