BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

NATO tregon se çfarë po ndodh në Ukrainë, Stoltenberg paralajmëron se lufta pritet të zgjasë shumë kohë

NATO tregon se çfarë po ndodh në Ukrainë, Stoltenberg

NATO është ndihma kryesore për Ukrainën, por megjithatë aleanca nuk duket edhe aq optimiste. Sekretari i Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, ka paralajmëruar se lufta në Ukrainë mund të jetë e gjatë, pasi kundërofensiva e Kievit kundër Rusisë, vazhdon të ketë vetëm përfitime margjinale. Aleatët e Ukrainës kanë kërkuar të theksojnë fitimet e fushatës në javët e fundit, por ajo ka qenë duke u zhvilluar për muaj të tërë, pa ndonjë përparim të madh. Rënia do të sjellë ndryshimin e kushteve në terren dhe mundësinë që Rusia të përpiqet edhe një herë të godasë infrastrukturën energjetike të Ukrainës. “Shumica e luftërave zgjasin më shumë sesa pritej kur nisin për herë të parë. Prandaj, ne duhet të përgatitemi për një luftë të gjatë në Ukrainë”, tha Stoltenberg në një intervistë për gazetën gjermane Berliner Morgenpost të botuar të dielën. “Ne të gjithë dëshirojmë një paqe të shpejtë. Por në të njëjtën kohë, ne duhet të pranojmë: nëse Presidenti Zelensky dhe ukrainasit heqin dorë nga lufta, vendi i tyre nuk do të ekzistonte më. Nëse presidenti Putin dhe Rusia do të dorëzonin armët, do të kishim paqe”, tha shefi i NATO-s. "Mënyra më e lehtë për t'i dhënë fund kësaj lufte do të ishte nëse Putini tërhiqte trupat e tij," shtoi ai. Për mundësinë që Putini të përdorë armë bërthamore në Ukrainë, Stoltenberg tha: “Retorika bërthamore e Putinit është e rrezikshme dhe e pamëshirshme, por NATO është e përgatitur për çdo kërcënim dhe sfidë. “Qëllimi i NATO-s është të parandalojë luftën, sigurisht edhe luftën bërthamore. Ne kemi një pengesë të besueshme.”Stoltenberg tha gjithashtu se qëllimi minimal i tyre është ndarja e dy përqind e prodhimit të brendshëm bruto për mbrojtjen.