BREAKING NEWS

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon bisedën e ‘frikshme’: Funeral falas dhe mbi 1 milion lekë nëse e regjistron vdekjen me COVID-19

“Po e ndaj me ju këtë ngjarje shokuese”, Sazan Guri zbulon
x

Bota

Ndër të parët princër që u prek nga Covid-19, Charles rrëfen eksperiencën e tij me koronavirusin

Ndër të parët princër që u prek nga Covid-19, Charles

Princi Charles i Britanisë foli për herë të parë për eksperiencën me koronavirusin, fatmirësisht në një formë të lehtë, në mars.

“Isha me fat. Ia hodha lehtësisht, por u sëmura dhe e kuptoj se çfarë kalojnë njerëzit që preken”, deklaroi trashëgimtari i fronit mbretëror, duke shprehur keqardhje për ata që kanë humbur të afërm e miq për shkak të Covid-19.

“Në veçanti atyre që nuk mund të ishin pranë të dashurve të tyre në momentet e vdekjes. Kjo, për mua, është gjëja më e vështirë”.

Charles u shpreh i vendosur për të gjetur një zgjidhje për të evituar që të preken njerëz të tjerë, duke vënë natyrën në qendër të ekonomisë.

“Nëse nuk mësojmë nga pandemia, mund të gjendemi përballë me një tjetër kërcënim të tillë në të ardhmen”, -tha djali i madh i mbretëreshës Elizabeth.

Më të lexuarat