BREAKING NEWS

Amerikanët të vendosur për pensionimin e Berishës, kujt i është bllokuar viza rrezikon të mbetet jashtë listave, shtohet presioni ndaj Bashës

Amerikanët të vendosur për pensionimin e Berishës, kujt i
x

Bota

Ndërron jetë aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur

Aktori Reni Santoni, i njohur për paraqitjen në filmin gjysmë autobiografik të Carl Reiner Enter Laughing dhe për interpretimin e partnerit të Clint Eastwood në Dirty Harry, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare.

Aktori ishte në kujdesin e spitalit pas problemeve shëndetësore që kishte ndër vite. Vdekja e tij u konfirmua nga miku i tij, shkrimtari TV dhe muzikanti Tracy Newman. Santoni lindi në 21 prill 1939 në Neë York City, në një familje me origjinë franceze. Ai filloi karrierën e tij me komedinë ‘Broadway play raisin’, të botuar në vitin 1962.

Ndërron jetë aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur

Ndërron jetë aktori i njohur

Më të lexuarat