BREAKING NEWS

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako vetëdorëzohet në Drejtorinë e Policisë së Tiranës

Urdhër arresti nga SPAK për ish kryebashkiakun e Durrësit,
x
BREAKING NEWS

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si paraqitet situata pranë banesës së tij

Urdhër-arresti nga SPAK për Vangjush Dakon, gazetarja zbulon si
x
BREAKING NEWS

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit

Pas rinumërimit të votave në Belsh, KAS del me njoftimin e fundit
x
BREAKING NEWS

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh detaje të reja: Gjithçka nisi nga një pallat i dëmtuar nga tërmeti, hetimi përfshiu edhe...

SPAK urdhëroi arrestimin e Vangjush Dakos, gazetarja Klodiana Lala zbardh
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland Bejkos

Mbledhja e Kryesisë së PD, vjen menjëherë reagimi i Roland
x
BREAKING NEWS

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision, deputeti demokrat ‘përplaset’ me gazetarin

“Alibeaj mori 2 mln euro nga Rama”/ Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Ndërron jetë këngëtarja e famshme
x
BREAKING NEWS

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me paralajmërimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Një tjetër vend nën pushtetin e shiut, meteorologu del me
x

Bota

Ndodh çudia e radhës në këtë vend/ Dënohet me burg përjetë 2-vjeçari, nuk do ta besoni arsyen absurde

Ndodh çudia e radhës në këtë vend/ Dënohet me

Një dy vjeçare në Korenë e Veriut është dënuar me burgim të përjetshëm pasi prindërve të vogëlushit iu gjet një Bibël.

E gjithë familja e djalit të paidentifikuar u burgos gjithashtu nën regjimin e diktatorit Kim Jong-un, sipas një Raporti të ri Ndërkombëtar për Lirinë Fetare nga Departamenti i Shtetit i SHBA.

Dhe kjo nuk është hera e parë që qytetarë fetarë persekutohen në vend – një grua e krishterë dhe nipi i saj u ekzekutuan me pushkatim për besimet e tyre në vitin 2011.

Të tjerë i janë nënshtruar torturës së pëllumbave, e cila përfshin lidhjen e duarve pas shpine dhe këmbët e lidhura së bashku përpara se të varen nga tavani për ditë të tëra.

Të tjerët u torturuan me metoda të tjera, duke përfshirë privimin e gjumit, me një grua në izolim që u çua në vetëvrasje në vitin 2020 pasi rojet e burgut refuzuan ta linin të flinte.

Madje edhe një anëtar i partisë në pushtet nuk ishte i sigurt pasi u zbulua se ata zotëronin një Bibël dhe u ekzekutuan para një auditori prej 3,000 personash.

Kushtetuta e Koresë së Veriut pretendon se garanton lirinë fetare për qytetarët e saj dhe vendi ka disa kisha në Phenian, kryeqytetin e vendit, të cilat sipas saj janë provë e pranimit të besimit të krishterë. Megjithatë, raporti i ri i kritikoi kishat si "shfaqje për të huajt".

Madje, një dezertor raportoi se njerëzit mund të arrestoheshin për shkak të qëndrimit të gjatë jashtë vendeve të adhurimit ose për dëgjimin e muzikës që vinte nga brenda - apo edhe duke i kaluar shumë herë me makinë.