BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Bota

Ndodh e papritura me ciklonin në Athinë, meteorologët zbulojnë devijimin surprizë të rrymës së rrezikshme (Pamje ‘Live’ me satelit)

Ndodh e papritura me ciklonin në Athinë, meteorologët

Cikloni “Ianos” ka goditur tashmë brigjet e Greqisë duke sjellë dëmtime në infrastrukturë në ishujt e Kefalonisë dhe Zakynthos. Cikloni i goditi brigjet greke në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm me orën lokale.

Meteorologët kanë bërë një zbulim të papritur në lidhje me rrugëtimin e tij.

Ndryshe nga sa ishte parashikuar, meteorologët grekë kanë zbuluar mëngjesin e sotëm se cikloni ka ndërruar itinerar duke mos vijuar në drejtim të Atikës dhe përmes Greqisë.

Ndodh e papritura me ciklonin në Athinë, meteorologët

Sipas meteorologëve grekë, cikloni do të vijojë më në jug të tokës greke duke vijuar në zonën e Mesinisë dhe më pas në territorin në perëndim të Kretës.

Cikloni ka një “sy” me perimetër 50 kilometra, ndërsa erërat në atë zonë kanë një shpejtësi rreth 90 km/h sipas meteorologëve.

Ndiqni LIVE rrugëtimin e ciklonit përmes Greqisë:

https://www.windy.com/?34.107,21.401,5