Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Bota

Ndodh edhe kjo/ Policia të zhvesh në mes të rrugës nëse ke rroba të shtrenjta, programi i ri pilot që synon uljen e kriminalitetit

Ndodh edhe kjo/ Policia të zhvesh në mes të rrugës nëse

Kur e dëgjon mund të duket e çuditshme, por është tërësisht e vërtetë, policia ka të drejtë edhe të heqë rrobat nga trupi, kur mendon që janë të markave të shtrenjta dhe t'i nuk i justifikon dot. 

Kjo gjë ndodh në Roterdam të Holandës, në sajë të një programi të ri pilot që synon uljen e kriminalitetit.

Në shënjestër do të jenë përgjithësisht të rinjtë që veshin rroba stilistësh, apo stoli të shtrenjta, pasi supozohet se ata nuk mund të përballojnë shpenzime të tilla dhe nëse nuk ka një dëshmi të besueshme se si i kanë siguruar, policia i konfiskon në vend dhe të dyshuarit janë të detyruar t’i heqin dhe në rrugë.

Gjithsesi, programi është sulmuar nga kritikët, duke thënë se masat e konfiskimit mund të jenë të paligjshme dhe se ajo mund të çojë shpejt në profilizimin racor.

Më të lexuarat