BREAKING NEWS

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm: Ky ilaç i zakonshëm ul rrezikun e vdekjes nga koronavirusi

Lajm fantastik! Shkencëtarët bëjnë zbulimin e bujshëm:
x

Bota

Ndodh ngjarja e pazakontë, 30-vjeçari rrezikoi jetën nga sulmi i një peshkaqeni, gruaja e tij shtatzënë bën veprimin që i befasoi të gjithë

Ndodh ngjarja e pazakontë, 30-vjeçari rrezikoi jetën nga sulmi

Një grua shtatzënë është hedhur në ujë për të shpëtuar të shoqin nga sulmi i një peshkaqeni, dhe ia ka dalë mbanë! Policia thotë se 30 vjeçari Andreë Charles Eddy, sapo kishte hyrë për të notuar kur u kafshua nga grabitqari i rrezikshëm.

E shoqja, Margot Dukes-Eddy, sapo pa peshkaqenin dhe gjakun e bashkëshortit që mbushi ujin nuk u mendua dy herë, por u hodh për ta ndihmuar. Margot arriti ta tërhiqte të shoqin e ta shpëtonte.

Të afërm të tjerë thirrën menjëherë shërbimin e urgjencës. 30 vjecari u dërgua në qendrën e traumës në Miami me plagë të rënda në shpatull. Gjendja e tij është kritike, megjithatë duket se po stabilizohet. Çifti nga Georgia ishte për pushime në Florida së bashku me familjen dhe kishin qenë duke lundruar me një anije private.

Në ujë kishte pasur dhe disa persona të tjerë kur kishte Andreë për të notuar, por vetëm ai u sulmua nga peshkaqeni. Florida ka numrin më të madh të sulmeve të këtij lloji në botë, me 21 raportime në 2019-tën.

Më të lexuarat