BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon juristja: PD ka shtrirë këmbët sa ka jorganin

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Top Channel/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja: Ja mesazhi që donin të përcillnin autorët

Sulmi ndaj Top Channel/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja: Ja mesazhi
x
BREAKING NEWS

Ish-kreu i KQZ-së tregon sekretet e zgjedhjeve: Në fletën e votimit duhet të jetë Lulzim Basha

Ish-kreu i KQZ-së tregon sekretet e zgjedhjeve: Në fletën e
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top Channel: Janë ndihmuar nga persona të tjerë

Gazetari zbardh detaje të reja për autorët e sulmit ndaj Top
x
BREAKING NEWS

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do të përvëlojnë politikën shqiptare: Shumë shpejt do të ketë lëvizje të forta

Janë drejt përfundimit, gazetari Hoxha zbërthen dosjet që do
x
BREAKING NEWS

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja lëvizja e autorëve para se të qëllonin

Gazetari zbulon detaje nga sulmi ndaj Top CHannel: Ishin 3 atentatorë. Ja
x
BREAKING NEWS

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të natës", Berisha tregon të vërtetat e thirrjes së kandidatëve në SPAK : U zgjodhën nga padrino i mafies më të fuqishme në Europë

"Diku kërciti dajaku në mbledhje në 1 të
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas mesnate: Ka lidhje me...

Ervin Karamuço zbulon detajet e para nga sulmi ndaj Top Channel pak pas
x

Bota

Ndodhet shumë pranë Shqipërisë/ Ky është plazhi i vetëm në Europë, ku një mur 3 metra i lartë ndan burrat nga gratë (FOTO)

Ndodhet shumë pranë Shqipërisë/ Ky është plazhi i

Një mur në Trieste u ndërtua në vitin 1903 për të ndarë gratë dhe burrat në plazh. Është 3 metra i gjatë dhe ndodhet në plazhin e quajtur “El Pedocin”. Çiftet janë “divorcuar” për një moment dhe shijojnë ujërat e pastër vetëm.

Për shkak të kësaj ndarje gjinore, gratë kanë mundësinë të diskutojnë për tema për të cilat burrat e tyre nuk janë të interesuar. Burrat kanë gjithashtu mundësinë të flasin për sportin dhe tema të tjera që normalisht nuk mund t’i referohen para grave të tyre.

Ky plazh ka historinë e tij. Ekzistenca e këtij plazhi është e jashtëzakonshme, pasi ndërthur elementë nga e kaluara. Çiftet, të cilët janë të lidhur ligjërisht, nuk kanë mundësi të shijojnë ujërat së bashku për arsye “etike”.

Ndodhet shumë pranë Shqipërisë/ Ky është plazhi i

Ky mur mund të konsiderohet konservator, por është arsyeja pse shumë njerëz të ndryshëm kanë mundësinë të notojnë edhe veçmas nga gjysma e tyre.

Sipas gazetës gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, plazhi “El Pedocin” është një përzierje e kulturave, të krishterëve dhe myslimanëve që notojnë së bashku.

Trieste është një qytet me rëndësi të madhe, pasi shtrihet në një pjesë shumë të rëndësishme të vendit. Qyteti shpesh mendohej të ishte një “kufi” midis Evropës dhe Ballkanit.

Ndodhet shumë pranë Shqipërisë/ Ky është plazhi i

Më të lexuarat