BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Bota

Ndryshon drejtim Nju Jorku, kthehet pllaka, vendi më i prekur nga pandemia bën hapin e madh drejt lirisë

Ndryshon drejtim Nju Jorku, kthehet pllaka, vendi më i prekur nga pandemia

Guvernatori i New York-ut, Andrew Cuomo dha dritën jeshile për grupimet deri në 10 persona në të gjithë shtetit, duke shkaktuar polemika.

Ndryshimi i menjëhershëm i qëndrimit u kritikua menjëherë nga autoritetet e metropolit amerikan, që është ende në “lockdown”.

“Është e papranueshme. Rreziqet për përhapjen e virusit prej grumbullimeve të njerëzve vijojnë të jenë ende të larta”, deklaruan drejtues të autoriteteve shëndetësore në Mollën e Madhe.