BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x
BREAKING NEWS

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do të jetë moti në gusht, surprizat që na presin javën e ardhshme dhe kthesa e madh pas datës 15

Reshje shiu dhe ulje temperaturash, meteorologu Hakil Osmani parashikon si do
x
BREAKING NEWS

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas ‘bombën’ për Ilir Metën

“Ma tregoi Fatos Nano në burg”, Idajet Beqiri plas
x

Bota

"Ne do ta bëjmë atë me çdo mjet", Putin gati për të hedhur në erë Europën

"Ne do ta bëjmë atë me çdo mjet", Putin gati

Lufta në Ukrainë vazhdon, pushtimi rus nuk tregon shenja ndalimi. Dhe Vladimir Putin kthehet për të kërcënuar botën. Ai e bën këtë duke folur për doktrinën e re detare të Federatës Ruse, e cila përcakton qartë kufijtë e vendit, duke përfshirë Arktikun dhe Detin e Zi. 

Këtë e shpjegoi vet Putin, duke shpjeguar se mbrojtja e këtyre territoreve "do të sigurohet me forcë dhe me çdo mjet ". Duke folur në paradën detare në Shën Petersburg për Ditën e Marinës, presidenti njoftoi se kishte nënshkruar dekretin për miratimin e doktrinës së re detare ruse. Në dokument, shpjegoi ai, "ne kemi përcaktuar qartë kufijtë dhe zonat e interesave jetike kombëtare të Rusisë, ekonomike dhe strategjike. Para së gjithash, këto janë ujërat tona në Arktik, ato të Detit të Zi, Detit të Okhotskut dhe Beringut, Ngushticës së Balltikut dhe Kurilit”. 

Udhëheqësi i Kremlinit më pas paralajmëroi se Rusia "do të garantojë mbrojtjen e këtyre kufijve në mënyrë të vendosur dhe me të gjitha mjetet ". Fjalë që tingëllojnë si kërcënim. Por jo vetëm kaq, Putin shtoi se brenda pak muajsh marina ruse do të marrë raketat hipersonike Zircon, zona e vendosjes së të cilave do të varet nga interesat kombëtare. Rusia, me pak fjalë, Putini vazhdon të përkul muskujt në të gjithë botën.