BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Bota

“Ne do të bëjmë gjithçka që fqinjët tanë të...”/ Çfarë po paralajmëron Medvedev: Nuk është blof!

“Ne do të bëjmë gjithçka që fqinjët

Rusia do të bëjë gjithçka që fqinjët e saj të mos përdorin armë bërthamore, për shembull në Ukrainë, tha të martën zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurisë të Federatës Ruse Dmitry Medvedev.

“Ne do të bëjmë gjithçka për të parandaluar përdorimin e armëve bërthamore tek fqinjët tanë armiqësorë. Për shembull, në Ukrainën naziste, e cila sot kontrollohet drejtpërdrejt nga vendet e NATO-s”, shkruan ish-presidenti dhe kryeministri i Federatës Ruse në kanalin e tij Telegram.

Sipas tij, Rusia ka të drejtë të përdorë armë bërthamore, nëse është e nevojshme, sipas doktrinës bërthamore.

Ai shtoi se ky paralajmërim nuk është bllof.