BREAKING NEWS

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në festën e pavarësisë së Amerikës: Është e turpshme

Robert Papa zbulon gafën e madhe që Yuri Kim bëri në
x
BREAKING NEWS

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”, Kreshnik Spahiu jep lajmin e madh: Faleminderit Zot

“Sot një ëndërr e madhe mu bë realitet”,
x
BREAKING NEWS

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa infektime dhe humbje jete janë shënuar në 24 orët e fundit nga COVID

Vijojnë shifrat e larta në vend, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti bën kthesën e madhe javën e ardhshme, ja çfarë pritet të ndodhë

“Pushtimi” i Shqipërisë nga i nxehti afrikan, moti
x
BREAKING NEWS

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën deklaratën e fortë për dy politikanët

A do të ndodhë ribashkimi Meta-Berisha? Gazetari Robert Papa bën
x
BREAKING NEWS

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti bën kthesën e papritur, ja çfarë na pret javën e ardhshme

Temperaturat përvëluese nuk do të zgjasin shumë, moti
x
BREAKING NEWS

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje Perëndimin: Do ta merrni përgjigjen në vetëm një sekondë!

“Mos na prekni...",aleati i Putinit kërcënon me hakmarrje
x
BREAKING NEWS

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe zbulon prapaskenat e protestës së 7 korrikut: Rama nuk do të ishte i qetë nëse...

“U mbars mali dhe polli një mi”/ Ilir Demaliaj ngre alarmin dhe
x

Bota

“Në fund të vitit Putin futet në sanatorium”/ Ish-kreu i Inteligjencës britanike parashikon fundin e frikshëm të Presidentit të Rusisë

“Në fund të vitit Putin futet në sanatorium”/

Ish-shefi i Inteligjencës britanike parashikon se Presidenti Vladimir Putin do të shtrohet në spital, pasi vuan nga një sëmundje kronike.

Ai madje ka parashikuar fundin e vitit si kohën kur Putin do të shtrohet në sanatorium. Richard Dearlove, i cili shërbeu si kreu i Shërbimit të Inteligjencës Britanike nga viti 1999 deri në vitin 2004 tha se Putini mund të qëndrojë i shtuar në spital deri në vitin 2023.

“Unë mendoj se ai do të largohet deri në vitin 2023. Do të shtrohet në sanatorium, e kjo do të jetë një mundësi për ta larguar nga pushteti pa grusht shteti”, tha Dearlove.

Christo Grozev i Bellingcat, një ekspert për sigurinë ruse, tha javën e kaluar se zyrtarët e lartë të sigurisë së Kremlinit besojnë se lufta në Ukrainë është “e humbur” dhe se Putini po humbet fuqi nga pushteti.

Shefi i inteligjencës ushtarake të Ukrainës, gjeneralmajor Kyrylo Budanov tha për Sky News javën e kaluar se Putin ishte në “një gjendje shumë të rënduar psikologjike dhe fizike dhe ai është shumë i sëmurë”.

Budanov tha gjithashtu se ishte “optimist” se Ukraina do të mbizotëronte dhe se lufta do të “mbaronte deri në fund të vitit”.

Ish-anëtari i spiunazhit britanik, Christopher Steele kohët e fundit tha se burimet i thanë atij se Putini është i sëmurë rëndë dhe i lë rregullisht takimet për trajtim mjekësor.