BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Bota

Në Mbretërinë e Bashkuar nis samiti i G7, ja cila është tema kryesore e bisedimeve

Në Mbretërinë e Bashkuar nis samiti i G7, ja cila është

Në Britaninë e Madhe ka filluar Samiti i Grupit Të Shtatë vendeve më të industrializuara të botës. Ky është samiti i parë i tillë i cili mbahet drejtpërdrejt që nga shpërthimi i pandemisë së Covid-19.

Sipas mediave ndërkombëtare, pritet që udhëheqësit e G7 të marrin vendimin për shpërndarjen e milirada dozave të vaksinës së koronavirusit në shtetet e tjera.

Samiti ka mbledhur së bashku udhëheqësit e Gjermanisë, Francës, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar, Kanadasë, Japonisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendpushimin e Gjirit të Carbisit, në jugperëndim të Anglisë.

Udhëheqësit e shtatë vendeve më të zhvilluara industriale në botë gjithashtu do të takohen edhe me Mbretëreshën Britanike, Elizabeth II. Kjo është pjesëmarrja e parë në samitin e G7 për presidentin e SHBA-së Joe Biden, kryeministrin italian Mario Draghi dhe kryeministrin japonez Yoshihide Sugu.

Samiti do të zgjasë deri ditën e diel më 13 qershor.