BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Bota

“Ne nuk vjedhim fëmijë”/ Ish-këshilltari i Putinit reagon ashpër pas urdhër arrestit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale

“Ne nuk vjedhim fëmijë”/ Ish-këshilltari i Putinit

Gjykata Ndërkombëtare Penale është e papërgjegjshme, tha Sergei Markov, ish-këshilltar dhe zëdhënës i Vladimir Putin.

“Është një politikë e qeverisë ruse për të shpëtuar fëmijët, jo për të vjedhur fëmijët”, tha ai, duke iu përgjigjur urdhrit të gjykatës për arrestimin e Putinit për rrëmbimet e dyshuara të fëmijëve.

Ai pretendoi se fëmijët nuk u deportuan, por u zhvendosën brenda Rusisë, sepse Ukraina është pjesë e territorit rus.

Prindërit u lejuan të vizitonin fëmijët e tyre “çdo javë”, shtoi ai.

Ai tha se pret më shumë akuza nga ICC sepse është nën “kontrollin e plotë të Bashkimit Evropian” i cili do të vazhdojë të përhapë “lajme të rreme”.

Markov akuzoi Kievin për kryerjen e krimeve të luftës, pa dhënë prova.

Ndërsa një organizatë joqeveritare në Ukrainë ka vlerësuar se 700,000 fëmijë janë dëbuar në Rusi që nga viti 2014.

Midis tyre ishte një vajzë 15-vjeçare, e cila tha për Sky News, se ishte e ftuar në një kamp veror në Krime para se t’i thuhej se nuk do të shkonte në shtëpi.

Ajo u fut në një nga 100 autobusët me nga 30 deri në 40 fëmijë secili, të cilët pritej të këndonin himnin kombëtar rus dhe nuk iu lejuan ngjyrat e flamujve të Ukrainës në dhomat e tyre të gjumit.