BREAKING NEWS

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit dhe të vëllait, si dështoi plani për vrasjen e tyre, dëshmon autori: Ja kush ma dha porosinë

Detaje të reja/ 90 mijë euro për 'kokën' e Dumanit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar dhe iu kundërpërgjigjet të gjithëve atyre që 'e masakruan': Jam mjek, e ushtroj me nder profesionin…

I grabitën 50 mijë euro në banesë, reagon deputeti shqiptar
x
BREAKING NEWS

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës, mësoni rezultatin tuaj

Matura Shtetërore/ Dalin notat e provimit të Matematikës,
x
BREAKING NEWS

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden zbulon zyrtarisht vendimin e parë të G7-ës: Do ndalojmë...

“Kosto e paprecedentë për Putin”/ Presidenti Joe Biden
x
BREAKING NEWS

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar trarët e saj”/ Eksperti Ervin Karamuço nxjerr prapaskenat dhe ngre alarmin: Ja çfarë i rrezikon shqiptarët!

“Një krimb që ha çdo ditë dhe pa u kuptuar
x
BREAKING NEWS

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i fundit i Perëndimit dhe Japonisë

Vladimir Putin merr goditjen e rëndë, zbardhet vendimi më i
x
BREAKING NEWS

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në banesë dhe i vjedhin 50 mijë euro, zbardhet denoncimi i tij në polici: I kisha mbledhur me familjarët për shlyerjen e një borxhi!

Deputeti shqiptar bie pre e ‘maskave’, i hyjnë në
x

Bota

"Në vetëm një pulitje sysh është zhdukur gjithçka”/ Aksidenti i tmerrshëm që shoi tre breza në një familje

"Në vetëm një pulitje sysh është zhdukur

Një aksident i tmerrshëm në Zelandën e Re, i ka marrë jetën tre brezave nga e njëjta familje.

Teksa po ktheheshin me fugonin e tyre nga një funeral, një përplasje ballore me një rimorkio ka lënë të vdekur në vend shtatë persona dhe ka plagosur rëndë dy të tjerë.

Një nga të mbijetuarit është Pedro Clariman, 26 vjeç, i cili në momentin e përplasjes ishte duke fjetur. Kur hapi sytë, Pedro zbuloi se partnerja e tij, vajza e tyre 10 muajshe Mika, vëllai, halla, njerku dhe kushëriri kishin mbetur të vdekur në vend.

Veç Pedros, aksidentit i ka shpëtuar edhe vëllai, i cili ishte për një kohë të gjatë në koma dhe në gjendje kritike për jetën. Ai u detyrua t’i nënshtrohej një operacioni masiv për shkak të dëmtimeve të shumta në shpinë dhe kokë.

Vëllai tjetër i Pedros, i cili nuk i ishte bashkuar udhëtimit për shkak se kishte probleme sepse e zinte makina, ka rrëfyer mbi gjendjen e tij.

“Vëllai im Pedro pa trupin e babait tim në rrugë dhe më pas vëllait tim Luie. Pastaj minutën tjetër, helikopteri ishte aty, duke e çuar vëllanë tim të vogël në spital. Për të ishte shokuese. Kur pa se në aksident kishte humbur jetën edhe partnerja e tij dhe vajza 10 muajshe, im vëlla u shkatërrua. Është në gjendje shumë të keqe, i kanë humbur dy dashuritë e jetës. Është thjesht tronditëse, të ndodhë kaq shpejt. Në vetëm një pulitje sysh është zhdukur gjithçka”, ka deklaruar ai.

Në ditët pas tragjedisë, David tha se kishte folur me vëllanë e tij, i cili shpëtoi mrekullisht nga aksidenti i frikshëm, me vetëm pak dëmtime të lehta.