BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Bota

Në moshën 54-vjeçare, rikthehet në ring legjenda e boksit

Në moshën 54-vjeçare, rikthehet në ring legjenda e boksit

Edhe pse në moshën 54-vjeçare, legjenda e boksit Mike Tyson, ende nuk ka hequr dorë nga ky sport. Trajneri i tij, Rafael Cordeiro ka konfirmuar se Tyson do të rikthehet në ring më 12 shtator të këtij viti.

Kundërshtari i Tyson ende nuk është shpallur, tha Cordeiro, por Mike tashmë po stërvitet për ndeshjen e tij të ardhshme, shkruan MMA Fightning.

”Ne po vazhdojmë stërvitjen. Ai është një atlet dhe gjithmonë është duke u stërvitur, duke goditur pas këtu në palestër. Unë mendoj se do të kemi diçka në shtator. Nuk e di kush sepse kompania e tij Legends Only League po punon për të dhe po negocion një marrëveshje televizive në mënyrë që ata të mund të shpallin një orar, por ne jemi duke u trajnuar. Ne do të rikthehemi në shtator.”, tha ai.

Tyson themeloi Legends Only League në korrik të vitit 2020 si platformë e re për boksierët në pension, për të garuar në ngjarje speciale dhe promovoi ndeshjen e tij të parë pas 15 vitesh, kundër Roy Jones Jr në Los Angeles, Calif.