BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Bota

Nëndetëse bërthamore dhe dronët nënujorë, Rusia “tregon muskujt”, nis ndërtimi i armëve të reja që do të tmerrojnë Ukrainën

Nëndetëse bërthamore dhe dronët nënujorë, Rusia

Pas paralajmërimit të Vladimir Putinit, erdhi konfirmimi i Sergei Shoigu: Rusia po punon për ndërtimin e armëve të reja. Ministri rus i Mbrojtjes, duke folur në Flotën e Paqësorit në Vladivostok, foli për "lojërat e reja të nëndetëseve bërthamore, sistemet robotike dhe dronët nënujorë", duke shpjeguar se deri në fund të vitit Moska do të nisë dy nëndetëse dhe dhjetë anije. Konkretisht, në mesin e varkave do të ketë hapësirë ??për fregatën Admiral Golovko, ndërsa në mesin e nëndetëseve do të jetë Perandori Alexander III, i cili do të mbajë raketa strategjike dhe Krasnoyarsk.Shoigu, i cili ishte i pranishëm në samitin midis Putinit dhe Kim Jong Un, verifikoi kontratën e prokurimit shtetëror në uzinën e mbrojtjes Zvezda në Lindjen e Largët. Ministria e Mbrojtjes shtoi se drejtori i objektit e informoi mysafirin për mirëmbajtjen dhe përmirësimin e nëndetëseve bërthamore dhe ndërtimin e një doku lundrues. " Kreu i Ministrisë së Mbrojtjes i tërhoqi vëmendjen drejtuesve të uzinës për respektimin e afateve në përmbushjen e kontratës së mbrojtjes. Shoigu kërkoi që të shfrytëzohen maksimalisht aftësitë prodhuese të Zvezda për të përfunduar riparimin dhe modernizimin e nëndetëseve”. Drejtori i përparimit Sergey Shamshura i tha Shoigut se gjatë vitit 2023, vëllimi i prokurimit shtetëror në fabrikën që prodhon helikopterët sulmues Ka-52M do të dyfishohet. Putin deklaroi se Rusia po zhvillonte armë duke përdorur " parime të reja fizike " për të garantuar sigurinë e vendit. “Kartat e egra” do të përfshijnë, ndër të tjera, lazer, ultratinguj dhe armë me frekuencë radio. Si dhe nëndetëset, anijet dhe helikopterët e modernizuar dhe gati për veprim.