Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Nesër bisedimet e ardhshme për Ukrainën

Nesër bisedimet e ardhshme për Ukrainën

Postuar: 16/05/2014 - 16:11

Rrethi i ardhshëm i bisedimeve që kanë qëllim shtensionimin e situatës në lindje të Ukrainës do të mbahet më 17 maj në Kharkiv. Lajmin e ka bërë të ditur zëvendëskryetari i parlamentit, Ruslan Koshulynskyi, por nuk ka dhënë detaje se kush do të marrë pjesë në bisedime.
 
Qeveria e Ukrainës ka mbajtur rrethin e parë të bisedimeve më 14 maj në Kiev. Në to kanë marrë pjesë zyrtarë qeveritarë, ish-liderë dhe ligjvënës, por jo edhe separatistët pro-rusë që po zhvillojnë kryengritje në lindje të Ukrainës.
 
Qeveria ka thënë se separatistët fillimisht duhet të dorëzojnë armët. Bisedimet janë pjesë e një strategjie të OSBE-së për qetësimin e krizës.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min