BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Bota

"Nëse do përdorë armët bërthamore…!"/ Parashikimi i ekspertit ushtarak për fatin e Putin: Ja kush do ta vrasë udhëheqësin rus

"Nëse do përdorë armët bërthamore…!"/

Vladimir Putin ka të ngjarë të “vritet” nga gjeneralët e tij nëse përpiqet të përdorë armë bërthamore, ka parashikuar një ekspert usharak.

Në një fjalim televiziv në fillim të kësaj jave, udhëheqësi rus dukej se sugjeroi se konflikti në Ukrainë mund të shkonte drejt një krizë bërthamore.

Profesori Peter Duncan në Shkollën UCL të Studimeve Sllavonike dhe të Evropës Lindore tha për Express.co.uk se Putini ka të ngjarë të vritet përpara se të shtypte butonin bërthamor.

Prof. Duncan tha: Përfundimi është se Putini është i izoluar nga realiteti. Ai thjesht nuk e kupton as për Rusinë, çfarë mendojnë njerëzit në Rusi, apo çfarë mendojnë njerëzit jashtë vendit dhe kjo është arsyeja pse ai bën gabim pas gabimi”.