BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Bota

“Nëse shpresojnë se Rusia do të shfrytëzojë plan perëndimor, atëherë...” Plani italian i paqes, Moska reagon ashpër: Është thjeshtë fantazi

“Nëse shpresojnë se Rusia do të shfrytëzojë plan

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Maria Zakharova, ka folur për planin e paqes të ofruar nga Italia, ku sipas saj është një plan fantazi

“Nuk mund ta furnizoni Ukrainën me armë me njërën dorë dhe me tjetrën të krijoni plane për një zgjidhje paqësore të situatës”, tha ajo.

Kujtojmë se javën e kaluar, ministri i jashtëm i Italisë, Luigi Di Maio, dha skicat e përgjithshme të planit dhe tha se e kishte diskutuar atë me sekretarin e përgjithshëm të OKB-së, António Guterres, gjatë një vizite në Nju Jork.

“Plani do të përfshijë grupe ndërkombëtare si OKB, BE dhe Organizata për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evropë për të vepruar si lehtësues për të organizuar fillimisht armëpushime të lokalizuara”, tha Di Maio në një konferencë shtypi në Itali të premten e kaluar.

Të martën, zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov tha se Moska nuk e kishte parë ende planin italian të paqes, por se shpresonte ta merrte atë përmes kanaleve diplomatike.

“Nëse shpresojnë se Federata Ruse do të shfrytëzojë ndonjë plan perëndimor, atëherë nuk kanë kuptuar shumë”, u shpreh ai.