BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Bota

“Nesër në Romë do të shkoj në Parajsë”, alarm për sulme terroriste, kush është i riu që vuri në lëvizje autoritetet italiane

“Nesër në Romë do të shkoj në

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari nga Siria.

Në një përgjim telefonik, i riu thoshte: “Nesër në Romë do të shkoj në Parajsë”. Kjo fjali vuri menjëherë në lëvizje autoritetet italiane, të cilët u vunë në kërkim të siriane, i cili mbante dy identitete, si dhe u sigurua edhe fotografia e tij.

Por pas hetimeve të kryera në fshehtësi të plotë, autoritetet italiane kanë bërë të ditur se siriani është larguar nga Italia.

Fotografia e tij ishte kapur në Pariser Platz, në Berlin. Në të njëjtin vend ku në vitin 2016 Anis Amri, një 25-vjeçar tunizian, u fut me kamion në tregun e Krishtlindjeve duke i marrë jetën 12 personave, ndërsa la të plagosur edhe 56 të tjerë.