Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Nesër në Romë do të shkoj në Parajsë”, alarm për sulme terroriste, kush është i riu që vuri në lëvizje autoritetet italiane

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari nga Siria.

Në një përgjim telefonik, i riu thoshte: “Nesër në Romë do të shkoj në Parajsë”. Kjo fjali vuri menjëherë në lëvizje autoritetet italiane, të cilët u vunë në kërkim të siriane, i cili mbante dy identitete, si dhe u sigurua edhe fotografia e tij.

Por pas hetimeve të kryera në fshehtësi të plotë, autoritetet italiane kanë bërë të ditur se siriani është larguar nga Italia.

Fotografia e tij ishte kapur në Pariser Platz, në Berlin. Në të njëjtin vend ku në vitin 2016 Anis Amri, një 25-vjeçar tunizian, u fut me kamion në tregun e Krishtlindjeve duke i marrë jetën 12 personave, ndërsa la të plagosur edhe 56 të tjerë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:41

Është gjetur pajetë një 21-vjeçar, djalë i një tregtari miliarder të arit. Mediat e huaja shkruajnë se ai i ka dhënë fund jetës duke u varur, pasi nuk përballoi dot ndarjen nga e dashura.

Postuar: 24/08/2019 - 07:54

Kina ka njoftuar dje ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë 75 miliardë dollarë, në kun

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori