Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

New York Times sulmon Merkelin?

New York Times sulmon Merkelin?

Postuar: 11/01/2016 - 17:15

Pas ngjarjeve të fundit në Këhln, ku dhjetra femra u përdhunuan natën e ndërrimit të viteve nga emigrantët e ardhur rishtazi në Gjermani, kancelarja Angela Merkel është vënë në shënjestër të kritikave.
 
Së fundmi prestigjozja “New York Times”, ka sulmuar ashpër kancelaren.
 
Në një shkrim me titullin “Gjermania në buzë të greminës”, kërkohet largimi  nga skena politike i Merkel, në mënyrë që të shmanget përshkallëzimi i situatës me emigrantët.
 
Editoriali i Ross Douthat, kritikon politikat zemërgjera të Merkel për pritjen e qindra mijëra emigrantëve. Së fundmi në Gjermani janë organizuar disa protesta kundër emigrantëve.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P