BREAKING NEWS

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që tregon lidhjet ruse të Monika Kryemadhit dhe pagesat nga kompanitë e njerëzve të Vladimir Putinit

Shtohen telashet për bashkëshorten e Ilir Metës, ja dosja që
x
BREAKING NEWS

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën, ja si koalicioni i “non gratave” po shkon në zgjedhjet e 14 majit me ngjyrat e flamurit rus

Armiqtë e SHBA, Berisha e Meta të lidhur ngushtë me Moskën,
x
BREAKING NEWS

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e Madhe në Nju Jork kërkon konfiskimin e pronave dhe zbulon fakte të reja tronditëse për Agron Nezën

Gjykata amerikane “fundos” ish-agjentin e FBI McGonigal, Juria e
x
BREAKING NEWS

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën, kërkohet bllokim vizash për “listën e zezë” të Amerikës

SHBA thirrje qeverive partnere të izolojnë Sali Berishën,
x
BREAKING NEWS

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi të ardhurat dhe gjendja ekonomike shkaktojnë debate të forta në Kuvend, opozita akuza qeverisë për mungesë transparence dhe shpopullimin e vendit

Fondet për rindërtimin pas tërmetit, ligji për tatimin mbi
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i bashkisë së Bulqizës

EMRI/ Arrestimi i Lefter Allës nga SPAK, zgjidhet kryetari i ri i
x
BREAKING NEWS

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po punojmë për...

Po Adriatik Llalla ka marrë azil politik? Kreu i SPAK zbardh detajet: Po
x
BREAKING NEWS

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha vijon garën për zgjedhjet e 14 majit, Celibashi kërcënon me sanksione ata që abuzojnë me simbolet e PD

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Alibeajt, koalicioni Meta-Berisha
x

Bota

“Nga reja e pazakontë në qiell, tek vrima e zezë dhe një tufë e madhe korbash”/ Fenomenet e çuditshme që paraprinë tërmetin shkatërrimtar në Turqi. Publikohen VIDEOT që po bëhen virale

“Nga reja e pazakontë në qiell, tek vrima e zezë dhe

Turqia ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme, teksa juglindja e vendit po përballet me pasojat e rënda të tërmetit shkatërrimtar që goditi vendin në orët e para të mëngjesit të djeshëm.

Përveç përmasave tragjike për numrin e viktimave dhe dëmeve, kjo ngjarje ka marrë vëmendje të veçantë edhe për shkak të disa aktiviteteve të çuditshme që e paraprinë.

Në rrjet kanë nisur aludimet se dy ngjarje të ndodhura para tërmetit kanë qenë një paralajmërim.

Së pari bëhet fjalë për një re me formë të çuditshme të shfaqur më 20 janar, në qiellin e Bursës. Reja me formë rrethore u shfaq në lindjen e diellit dhe kishte një vrimë të madhe në mes, me një formë të veçantë që disa e krahasonin me një lente kamerash dhe të tjerët me një UFO.

Nga ana tjetër, pak para tërmetit, është vënë re një aktivitet shumë i dyshimtë i shpendëve në zonën e epiqendrës së tërmetit. Sipas videove që qarkullojë në rrjet, shihet një tufë e madhe korbash, të cilët fluturojnë në trajektore të çrregullt në qiell, e po ashtu qëndrojnë të gjithë së bashku në disa pemë në qytet.

Më të lexuarat