BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x

Bota

Nga supa e peshkut deri tek ‘pavlova’, Xi Jinping “për darkë” te Vladimir Putini, ja menuja

Nga supa e peshkut deri tek ‘pavlova’, Xi Jinping “për

Presidenti kinez u bë kështu lideri i parë i huaj që shtrëngon duart me presidentin rus Vladimir Putin që kur Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) lëshoi ??një urdhër arresti për deportimin e fëmijëve ukrainas gjatë pushtimit. Për të qenë i sigurt se do të fitojë mbështetjen e presidentit kinez, Telegrafi britanik shkruan se Putini do të përpiqet t'i lërë përshtypje Xi-t me një darkë ekskluzive, menuja e së cilës do të ketë vetëm shije rajonale. Gjithsej gjashtë pjata. Meze me peshk, krepa ruse të bëra me thëllëzë dhe kërpudha, supë peshku dhe salmon siberian. Kjo është menuja e darkës zyrtare të presidentit kinez Xi Jinping dhe atij rus Vladimir Putin, e parashikuar nga burime gazetareske ruse. Pjata e parë, peshk dhe perime ose mish dreri me salcë. Ëmbëlsirë tortën pavlova, e mbushur me krem ??pana dhe fruta të freskëta, një ëmbëlsirë që lindi larg Rusisë, në Australi dhe Zelandën e Re, si nderim për balerinën ruse Anna Pavlovan e cila ishte në turne në ato vende në fillim të shekullit të XX. Verërat vijnë nga Divnomorskoye, që ndodhet pranë pallatit të Putin-it në Gelendzhik. Dimitry Peskov, zëdhënësi i presidentit rus, ka premtuar “kuzhinë tradicionale ruse” dhe ka sqaruar se Putini ka gjithmonë gati akullore për mysafirin e tij. Putini priti Xi Jinping-un, i cili mbërriti në Moskë për një vizitë zyrtare. Gjatë takimit, i cili u zhvillua në Kremlin, Putini i uroi mirëseardhjen udhëheqësit kinez duke e përgëzuar për rizgjedhjen si kryetar i shtetit kinez. “Vitet e fundit, Kina ka bërë një hap të madh përpara në drejtim të zhvillimit. Ajo ngjall interes në të gjithë botën dhe ne ju kemi zili qoftë edhe pak”, vuri në dukje presidenti rus.

Më të lexuarat