BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x

Bota

Nga “zona e vdekjes” al-Shifa evakuohen 30 foshnja prematurë, do të dërgohen drejt…

Nga “zona e vdekjes” al-Shifa evakuohen 30 foshnja prematurë,

Ministria e Shëndetësisë në Rripin e Gazës, që është nën kontrollin e Hamasit, ka njoftuar se 30 foshnje janë evakuuar nga spitali al-Shifa, raporton Sky News. Televizioni britanik ka publikuar deklaratën e Medat Abas, zëdhënësit të ministrisë, i cili tha se mund ta konfirmojë se bëhet fjalë për të paktën 30 foshnja të lindura para kohe – duke shtuar se do të dërgohen në Egjipt.

Siç raporton Sky News, pretendimet e Abas nuk ka mundur t’i verifikojë në mënyrë të pavarur. E nga Organizata Botërore e Shëndetësisë kanë bërë të ditur se spitali al-Shifa në Rripin e Gazës është një zonë vdekje, me një varrezë masive në hyrje dhe një situatë tejet të tensionuar brenda këtij institucioni shëndetësor. Këto komente janë bërë në një konferencë të përbashkët të ekspertëve të Kombeve të Bashkuara dhe ata të OBSH-së, që dje u futën në spital në kuadër të “operacioni me rrezikshmëri të lartë”.

Ata këtë e bënë pavarësisht luftimeve të ashpra që janë zhvilluar në afërsi të spitalit. Nga OBSH është bërë e ditur se 32 foshnjat kishin mbetur të ngujuara në mesin e shumë pacientëve tjerë. Kjo kishte ndodhur si pasojë e sulmeve të vazhdueshme izraelite, si nga ajri, toka dhe deti, duke goditur vazhdimisht militantët e Hamasit që me gjasë janë të stacionuar në afërsi të këtij spitali.