BREAKING NEWS

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për Shqipërinë, i jep dritën jeshile për të nisur procesin integrues në BE

Momenti i SHUMËPRITUR! Holanda ndryshon qëndrim për
x
BREAKING NEWS

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik informacionin e rëndësishëm: Ia dolëm edhe kësaj sfide!

“LAJMI QE PRISNI”, kryeministri Edi Rama bën publik
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës: Ka procese penale në SHBA, ja mesazhi i ambasadores Yuri Kim

Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’ ndaj Lulzim Bashës:
x
BREAKING NEWS

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe plas paralajmërimin e fortë: Do të ketë pasoja për PS-në!

Largimi nga politika i Gramoz Ruçit, Spartak Ngjela tregon dy arsyet dhe
x
BREAKING NEWS

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e rëndësishëm/ KPK merr vendimin e menjëhershëm dhe shkarkon prokuroren e njohur të Tiranës

Ishte krahu i djathtë i Arta Markut kur drejtonte institucionin e
x
BREAKING NEWS

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për Shqipërinë

VENDIM zyrtar! Bashkimi Europian jep lajmin e shumëpritur për
x
BREAKING NEWS

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos autorin. Zbardhet shkaku (EMRI+FOTO)

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës, policia fundos
x
BREAKING NEWS

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të jashtëzakonshme, Harxhi bën denoncimet e forta: Vëzhguesit janë kërcënuar! Ja cila është shkelja më e rëndë!

Grupimi 'Për PD-në' del në konferencë të
x

Bota

Ngjarja e pazakontë që i habiti të gjithë / Peshkatari 'vë duart në kokë', nuk iu beson syve kur shikon se çfarë kishin zënë rrjetat

Ngjarja e pazakontë që i habiti të gjithë / Peshkatari

Peshkatarët janë tronditur nga ajo që kanë parë në lumin Detroit në SHBA.

Ata kanë kapur një peshk më shumë se 100 vjeç.

Kur vendosën peshkun në peshore, e shigjeta e saj tregonte plot 109 kilogramë.

Ekspertët mendojnë se peshku është një nga amfibët më të mëdha të liqenit të regjistruar ndonjëherë në SHBA, bazuar ky pretendim në peshën dhe madhësinë e krijesës.

Ky lloj peshku ka një jetëgjatësi prej 50-60 vjetësh te meshkujt, por një i gjinisë femër mund të jetojë edhe 150 vjet, sipas Shërbimit të Peshkut dhe Kafshëve të Egra të SHBA.

Njoftohet se peshku u lëshua sërish në ujë.

Ngjarja e pazakontë që i habiti të gjithë / Peshkatari

Më të lexuarat