BREAKING NEWS

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat bashkiakë mbushen me anëtarë të ish-Lëvizjes Socialiste për Integrim, ja emrat

Sali Berisha shet “Foltoren” tek Ilir Meta, këshillat
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të parë pse dështuan negociatat me Berishën

Zgjedhjet e 14 Majit/ Dashamir Shehi e zbulon për herë të
x
BREAKING NEWS

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit dhe kërcënon kandidatët demokratë që garojnë në zgjedhjet e 14 majit, ja si po i mban peng dhe shantazhon

Berisha vë në lëvizje njerëzit e botës së krimit
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën, zbulon arsyen pse nuk iu bashkua koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Nuk përmbahet Dash Shehi, sulmon ashpër Metën dhe Berishën,
x
BREAKING NEWS

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep dorëheqjen pas përfshirjes së njerëzve me precedentë penalë

Kriminelët në fushatën e 14 majit, kryetari i PS Mirditë jep
x
BREAKING NEWS

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane jehonë SKANDALIT ‘McGonigal’: Kina ndikoi në mënyrë korruptive te Rama

“Korrupsioni në FBI dhe Ukrainë”/ Media amerikane
x
BREAKING NEWS

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe tregon si po shkon drejt burgut ish-kryeministri, zbardh planin e tij për të shkaktuar sërish vrasje politike

Ja sëmundja nga e cila vuan Sali Berisha, Spartak Braho zbulon misterin dhe
x
BREAKING NEWS

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë të lartë, të rejat e fundit nga hetimet për sulmin ndaj Top Channel. Hetuesit kanë tre profile të sakta ADN-je

Drejt zbardhjes së plotë! Person me rrezikshmëri shumë
x

Bota

Ngjarje e pazakontë! Po luante kukafshehti, i mituri futet në kontejner por përfundon në shtet tjetër

Ngjarje e pazakontë! Po luante kukafshehti, i mituri futet në

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur me një të mitur teksa ishte duke luajtur lojën e famshme “kukafshehti”.

Nga Bangladeshi një 15 vjeçar ka përfunduar në Malajzi pasi plani i tij për tu fshehur nuk shkoi dhe aq mirë.

Të gjithë e dimë që suksesi i kësaj loje është gjetja e një vendi të mirë për tu fshehur dhe ky i mitur arriti të gjente këtë vend, ishte pikërish një kontejner bosh transporti.

Por, diçka shkoi keq. Sapo 15 vjeçari u fut në kontejner ai u paketua dhe u dërgua për në Malajzi së bashku me të miturin brenda.

Siç mund ta imagjinoni, djali, i identifikuar si Fahim, u trondit kur u gjend në portin Malajzian të Port Klang  pas gjashtë ditësh dhe stafi gjithashtu u befasua nga e gjithë kjo.

Kontejneri u largua nga Bangladeshi më 11 janar dhe mbërriti në Malajzi më 17 janar, gjatë gjithë kohës që Fahim ishte i bllokuar brenda pa ushqim dhe duke bërtitur për ndihmë.

Fahim u zbulua pasi një anëtar i stafit në port dëgjoi zhurma trokitjeje që vinin nga një prej kontejnerëve, gjë që bëri që shumë agjenci qeveritare, duke përfshirë Forcën e Policisë Detare, Departamentin e Emigracionit të Malajzisë dhe Departamentin e Shëndetit të Distriktit Klang të vinin dhe të kontrollonin dërgesën.

Më të lexuarat